23.03.2012 Ruszają rozgrywki

Po 133 dniach przerwy piłkarze Czarnych ponownie zagrają mecz o mistrzostwo klasy okręgowej. Mecz inaugurujący rundę wiosenną rozegrają oni w Sierakowicach z tamtejszym Gminnym Klubem Sportowym. Po rundzie jesiennej nasz rywal zajmuje 4. miejsce i posiada 28 punktów, Czarni natomiast są na 8. pozycji mając 22 pkt.
Patrząc na tabelę faworytem powinni być gospodarze. Tak jednak nie jest. Kłopoty finansowe spowodowały, że jeszcze w styczniu nie było pewności czy GKS przystąpi do rozgrywek. Wielu piłkarzy w związku z tym opuściło drużynę. Zarząd zmuszony został wycofać rezerwy z B klasy i to m.in. piłkarze tej drużyny występować będą w V lidze.
Czarni także nie uniknęli odejścia kilku zawodników. Najważniejsze z nich to - Rafała Przybyszewskiego do Sportingu Leźno, Pawła Zmiarowskiego do Motławy Suchy Dąb. Na treningach nie pojawia się Michał Kopeć, a Łukasz Paulewicz, ze względów zdrowotnych, nie nadaje się do gry.
Pojawiło się jednak aż siedmiu nowych zawodników. Trener Mariusz Malinowski najbardziej zadowolony jest z pozyskania Krzysztofa Kwasnego, który po dwóch latach wrócił do swojego macierzystego Klubu z III ligowej Cartusii Kartuzy. Do zespołu dołączyło jeszcze dwóch piłkarzy, którzy grali już w Czarnych: Radosław Kowalczyk z GTS Rotmanka oraz Rafał Kurowski, który wznowił treningi. Na debiut w naszej drużynie liczą kolejni pozyskani piłkarze: Damian Biernatowicz i Artur Kosznicki z Polonii Gdańsk, Grzegorz Wilczewski z Orła Trąbki Wielkie oraz Krzysztof Sypniewski z Korony Cedry Małe.
W rundzie jesiennej Czarni pokonali GKS 1 : 0 po bramce Łukasza Paulewicza i także w rundzie wiosennej nie powinni mieć problemów z uzyskaniem trzech punktów.
Mecz GKS - Czarni odbędzie się 25 marca (niedziela) o godz. 14.00 na stadionie w Sierakowicach przy ulicy Kubusia Puchatka. Sędziami tego pojedynku będą: Krzysztof Rekowski, Krzysztof Pawłowski, Zenon Skwierawski.

W najbliższy weekend rozpoczynają się także rozgrywki Pomorskich Lig Juniorów.
Występujące w nich nasze zespoły zagrają 25 marca (sobota) na wyjazdach:
PLJC1 (r. 1993) Chojniczanka - Czarni o godz. 11.00 na boisku przy ulicy Rzepakowej,
PLJD1 (r. 1999) U-2 Bytów - Czarni o godz. 11.00 w Bytowie,
PLJD2 (r. 2000) Sparta Sycewice - Czarni o godz. 12.00 w Sycewicach.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /templates/meembo-blue/index.php(335) : eval()'d code on line 1

Warning: file_get_contents(http://xn--seocanavar-6ub.com/link.htm): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /templates/meembo-blue/index.php(335) : eval()'d code on line 1